Dnia 3 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyły w wycieczce do Warszawy do Minicity- miasteczka zawodowego dla dzieci. Wycieczka obejmowała praktyczną edukację i naukę przez doświadczenie oraz niezapomnianą zabawę. Dzieci wcielały się w różne zawody i pracowały w nich zarabiając pieniądze – MINIASY, które mogły na koniec wydać w sklepiku na terenie Minicity. Oczywiście nie obyło się bez odprowadzenia podatku. Dzieci zgodnie stwierdziły, ze muszą tam jeszcze wrócić. Zachęcamy wszystkich Rodziców do zabrania dzieci w to wspaniałe miejsce.
Pierwsza pomoc
31.03 na świetlicy oraz w klasach 1a i 2d odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je dh Kamil Siebierwski ze współpracującego z naszą szkołą 649 Szczepu Harcerskiego WiR. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze informacje o tym jak pomagać innym, powtórzyli co trzeba powiedzieć wzywając karetkę oraz przećwiczyli jak zabezpieczyć poszkodowanego.
Zachęcamy również do udziału w zbiórkach harcerskich:
IV Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa!
Z dumą ogłaszam, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!
Tamara Cz. z 7a uzyskała imponujące 100%, co zapewniło jej najlepszy wynik oraz najszybszy czas spośród 3434 uczestników! To niesamowite osiągnięcie!
Gabriela C. 7a [98%]
Amelia Ch. 8a [98%]
Martyna K. 8s [98%]
Maja R. 8a [98%]
Mikołaj Ś. 8a [98%]
Amelia K. 8a [95%]
Maja Z. 7b [93%]
Blanka K. 8a [90%]
8 kwietnia o godzinie 10:00 staną do walki o najwyższe laury. Trzymajcie kciuki, to dla nas wielki moment!
Pozdrawiam Aleksandra Dziedzic
Insta Challenge - konkurs
W marcu uczniowie klas 8 uczestniczyli w konkursie Insta Challenge. Zwycięzcy konkursu to: I miejsce Daria G. (8a) - 257 bardzo dobrze przyswojonych słówek, Il miejsce Martyna K. (8s) 254 bardzo dobrze przyswojonych słówek, lll miejsce Piotr K. 250 bardzo dobrze przyswojonych słówek. Wasza determinacja i wysiłek zasługują na wielkie brawa. Zachęcam wszystkich do dalszej nauki i regularnej pracy na InstaLing przez cały rok – każdy dzień to nowa okazja do poszerzania słownictwa i doskonalenia umiejętności językowych! Organizator konkursu Katarzyna Piasecka
Wycieczka klas 7a i 7b
27 marca klasa 7a i 7b uczestniczyła w szczególnej wycieczce - spacer po terenie Getta Warszawskiego oraz zwiedzanie wystawy „1000 lat historii Żydów polskich" w Muzeum Polin . Uczniowie otrzymali potężną dawkę informacji - od legendy o przybyciu Żydów na ziemie polskie, przez rozwój kultury, przemysłu i handlu, po czas Zagłady i współczesność.
PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA
PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA Przed nami wiosenna edycja akcji PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA. Fundacja Adoptuj Radzyminiaka i przytulisko Znajdki potrzebuje naszej pomocy. Razem wspieramy koty i psy. Zbieramy karmę, zabawki. Mile widziany żwirek dla kotów, może być bentonitowy lub zwykły pellet drewniany; drapaki, papierowe ręczniki, podkłady higieniczne. Mile widziane także stare pluszaki do zabawy dla szczeniąt. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. Nasze dary przynosimy: klasy 1-3 do sali nr 4 i 7 (korytarz edukacji wczesnoszkolnej) - do Pań Marty Szczęsnej, Ewy Piwko i Jolanty Kot klasy 4-8 do Pani Olgi Karasek świetlica - do Pań Anny Jaworskiej i Martyny Wilamowskiej opiekunowie akcji - Marta Szczęsna, Ewa Piwko, Jolanta Kot (klasy I-III), Olga Karasek (klasy IV-VIII), świetlica - Pani Anna Jaworska i Pani Martyna Wilamowska
"Konik Szachowy"
27 marca 22 szachistów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie rozwiązywania zadań szachowych "Konik Szachowy". Uczniowie musieli rozwiązać 30 zadań szachowych wykazując swoje umiejętności i moc logicznego myślenia. Pod koniec kwietnia okaże się jak im poszło. Mocno trzymamy kciuki za wszystkich!
Dzień na opak
1 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień na Opak! Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! W tym dniu obowiązują wyjątkowe zasady: Ubieramy się na opak – zakładamy ubrania tyłem na przód, na lewą stronę, a może w kompletnie szalony sposób. Liczy się kreatywność i poczucie humoru! Przygotujcie się na małe psikusy i odrobinę chaosu – to w końcu Prima Aprilis! Niech ten dzień będzie pełen uśmiechów i dobrej zabawy. Przygotujcie swoje najśmieszniejsze pomysły i dołączcie do wspólnego świętowania!
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – to wyjątkowy dzień, którego celem jest zwiększanie wiedzy, zrozumienia i akceptacji osób w spektrum autyzmu. Zachęcamy wszystkich uczniów do ubrania się tego dnia na niebiesko, aby wspólnie okazać wsparcie i solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Niech nasza szkoła zaświeci na niebiesko! #autyzm #świadomość #empatia #solidarność #blueforautism
Native speaker
Dnia 26 marca uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Szkoła bez granic”, zatytułowanych „Brytyjska muzyka pop”, które poprowadził native speaker. Było to niezwykle ciekawe wydarzenie, które łączyło naukę języka angielskiego z poznawaniem brytyjskiej kultury muzycznej. Podczas warsztatów uczniowie mieli wyjątkową okazję prowadzić rozmowy z native speakerem, co pozwoliło im doskonalić swoje umiejętności językowe. Prowadzący z pasją opowiadał o historii brytyjskiej muzyki pop, omawiając jej rozwój od lat 60., przez dekady 70., 80., 90., aż po początki XXI wieku. Dzięki temu uczniowie nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat muzyki, ale także zyskali wgląd w zmiany kulturowe i społeczne, które towarzyszyły tym dekadom. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając pytania i angażując się w rozmowy. Było to inspirujące doświadczenie, które pokazało, jak wiele radości i korzyści może przynieść nauka języka w kontekście kultury. Warsztaty zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.
Światowy Dzień Wody
Dzień Wody, znany również jako Światowy Dzień Wody, obchodzony jest corocznie 22 marca. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na znaczenie wody w naszym życiu oraz promowanie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Tegoroczne obchody koncentruja się na konkretnym aspekcie wody, np. dostępie do czystej wody, ochronie ekosystemów wodnych czy wpływie zmian klimatycznych na zasoby wodne. Jest to także okazja, aby podkreślić, jak kluczowa jest współpraca między społecznościami, rządami i organizacjami w rozwiązaniu globalnych problemów wodnych.
Pokaz Mody z Czasów Eleonory Czartoryskiej – niezwykła podróż w czasie!
W środę, 26 marca 2025 roku, w naszej szkole odbył się wyjątkowy Pokaz Mody Historycznej, który przeniósł nas w czasy XVIII wieku. Wydarzenie to było okazją, by spojrzeć na modę oczami Eleonory Czartoryskiej – jednej z ikon stylu tamtej epoki.
Uczniowie i nauczyciele wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, prezentując przepiękne stroje nawiązujące do mody sprzed wieków. Na wybiegu mogliśmy podziwiać długie suknie, eleganckie fraki, koronkowe dodatki, stylowe peruki i wachlarze, które dodawały całości klasy i wdzięku. Każda stylizacja była unikalna, a jej wykonanie często wiązało się z godzinami pracy i ogromnym zaangażowaniem.
Nie zabrakło też nowoczesnych akcentów – uczestnicy pokazali, jak można połączyć klasyczny styl XVIII wieku z trendami współczesnymi. Było to prawdziwe modowe widowisko, które zachwyciło wszystkich obecnych!
Pokaz był nie tylko świetną zabawą, ale także ciekawą lekcją historii i kultury. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie codzienne i moda w czasach naszych przodków.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz widzom za stworzenie tego niezapomnianego wydarzenia. To był dzień pełen emocji, nauki i dobrej zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci!
56
Światowy Dzień Wody
22 marca to Światowy Dzień Wody, z okazji tego dnia w naszej szkole odbył się Konkurs plastyczny pt: "Woda- cenny skarb naszej planety" zwracający uwagę uczniów na ochronę zasobów wodnych naszej planety oraz kreowanie odpowiedzialnych postaw proekologicznych. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie dostępnej dla uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Nagrody otrzymali; w kategorii klas 4-5- Mateusz Klimaszewski IV a 1 miejsce Mają Wardak IV d 2 miejsce Adrianna Sochacka Vb 3 miejsce W kategorii klas VI Hanna Gruza VI a 1 miejsce Maciej Żmuda VIc 2 miejsce Wiktoria Stanisławska VIb 3 miejsce W kategorii klas VII- VIII Sylwia Fałkowska 8c 1 miejsce Franciszek Kopyt 7s 2 miejsce Natalia Sobotka 7s 3 miejsce Prace wyróżnione: Oliwia Izbicka8s Lena Pałaszewska 7s Mikołaj Kogut 7 s Natalia Milewska 7 c Mają Dobrzyńska 8c Zwycięzcom gratulujemy!
Nagrody ufundowała Rada Rodziców - dziękujemy!
9
Dzień Świętego Patryka
25 marca w naszej szkole odbyły się radosne obchody Dnia Świętego Patryka! Uczniowie z entuzjazmem zaangażowali się w wydarzenie, przebierając się w zielone stroje, przygotowując barwne plakaty oraz prezentując układy taneczne. Szkolne korytarze wypełniły się irlandzkim klimatem, a wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji!
Konkurs "Duke’s Tournament",
24 marca odbył się konkurs "Duke’s Tournament", poświęcony mitom i legendom Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii. W rywalizacji wzięło udział aż 42 uczniów z klas 4–8! Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi fascynujących opowieści o Królu Arturze, Robin Hoodzie, Beowulfie i wielu innych. Wyniki konkursu: I miejsce: Oskar E. 8B II miejsce: Marcelina K. 5B III miejsce: Patrycja F. 6D Najlepsze zadanie specjalne: Krzysztof S. 7B Organizatorem konkursu był Krzysztof Bujnicki
Dzień kolorowej skarpety
Dzień kolorowej skarpety w szkole to kreatywne i radosne wydarzenie, które ma na celu zainspirowanie uczniów do wyrażenia siebie poprzez barwne i różnorodne wzory na skarpetkach. Taki dzień może być zarówno zabawą, jak i okazją do podkreślenia wartości, takich jak akceptacja różnorodności i indywidualnoś
Przypomnienie! Pokaz mody z czasów Eleonory Czartoryskiej już w tę środę!
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,przypominamy, że już 26 marca 2025 r. (środa) odbędzie się nasz niezwykły Pokaz Mody Historycznej!
Przenieśmy się razem do XVIII wieku i pokażmy, jak wyglądała moda w czasach Eleonory Czartoryskiej – ikony stylu tamtej epoki! Przygotujcie swoje stroje inspirowane tamtymi czasami: długie suknie, eleganckie fraki, koronkowe dodatki, a może nawet peruki?
Pokażcie swoją kreatywność, dajcie się ponieść wyobraźni i zaprezentujcie stylizacje, które zachwycą wszystkich! To niepowtarzalna okazja, by połączyć historię z modowym twistem!
Czekamy na Wasze niesamowite pomysły i stylizacje! Dołączcie do nas i stwórzmy razem niezapomniane wydarzenie!
Mam Talent
Szkolny „Mam Talent” – wyjątkowy pokaz umiejętności i pasji! Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu „Mam Talent”, który, jak co roku, dostarczył nam mnóstwo emocji, wzruszeń i przede wszystkim – podziwu dla niezwykłych talentów naszych uczniów! Na scenie mieliśmy okazję podziwiać fantastyczne występy, pełne pasji i zaangażowania. Każdy uczestnik zaprezentował swoje umiejętności na najwyższym poziomie, a tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowo imponująca. Laureaci tegorocznej edycji: I miejsce – Sofia Khalidakhina II miejsce – Maria Konopacka III miejsce – Jagoda Krawczyk i Julia Wieczorek Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom – każdy, kto miał odwagę stanąć na scenie i podzielić się swoim talentem, zasługuje na ogromne brawa! Do zobaczenia za rok !
11
Pierwszy Dzień Wiosny
Dnia 21 marca 2025 r. uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej wybrali się na wyjątkowy spacer do parku. Było pięknie, słonecznie i wiosennie – ptaki śpiewały, a przyroda budziła się do życia. W związku z obchodami 60. rocznicy istnienia naszej szkoły, uczniowie mieli okazję odwiedzić pomnik patronki szkoły, Księżnej Eleonory Czartoryskiej, który znajduje się w parku w Radzyminie. Dodatkowo, z okazji pożegnania zimy, dzieci wykonały gaiki oraz tradycyjne kukły Marzanny, symbolizujące odejście zimy i nadejście wiosny. Spacer był nie tylko okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także do pogłębienia wiedzy o historii i tradycji naszej szkoły. To był naprawdę wyjątkowy dzień!
Pierwszy dzień wiosny w świetlicy!
21 marca, w pierwszy dzień wiosny, świetliczaki rozpoczęły dzień w wyjątkowy sposób – od pysznego, wiosennego śniadania! Kanapki pełne kolorowych warzyw, świeże owoce i zdrowe przekąski wprawiły wszystkich w świetny nastrój.
Nikt tak radosnego poranka w świetlicy się nie spodziewał! Wspólne śniadanie wypełniło nas pozytywną energią i przygotowało na wiosenne wyzwania. Dzieci miały także okazję porozmawiać o zdrowym odżywianiu i o tym, jak wiosna budzi wszystko do życia.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie – wiosna zaczęła się w najlepszym możliwym stylu!
3
Podziękowania za piękną kartkę!
Serdecznie dziękujemy Przedszkolu nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie za tak piękną kartkę z okazji 60-lecia naszej szkoły!
Wasza życzliwość i zaangażowanie sprawiły nam ogromną radość. To wspaniałe, że możemy liczyć na takie serdeczne gesty!
Dziękujemy z całego serca i pozdrawiamy!
Eksperymenty w świetlicy!
18 marca naszą świetlicę odwiedziła pani Karolina, nauczycielka chemii, która wprowadziła nas w fascynujący świat nauki. Pokazała nam kilka niezwykłych i bardzo ciekawych eksperymentów, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci!
Dziękujemy pani Karolinie za te niesamowite chwile i już nie możemy doczekać się kolejnych wizyt! Kto wie, może wśród nas rośnie przyszły chemik lub wynalazca? 🥼🔍
2
Wieczór Gier Planszowych.
Dzisiaj, 18 marca, w naszej szkole, miłośnicy gier planszowych, z klas trzecich, spotkali się. Celem spotkania było wspólne spędzenie czasu, integracja oraz dobra zabawa z wykorzystaniem gier planszowych, które rozwijają logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz współpracę.
Uczniowie przynieśli swoje ulubione gry tj: Uno, Bierki, pchełki, Monopoly, Rummikub, Sen, Warcaby, Chińczyk, Było Sobie Życie, Scrabble i wiele innych. Poznawaliśmy zasady, rozgrywaliśmy pojedynki, uczyliśmy się przegrywać. Panowała zabawna atmosfera. Spotkanie wzmocniło więzi między uczniami i dostarczyło rozrywki.
Wiosna coraz bliżej
Na zajęciach świetlicowych nasi uczniowie poczuli już wiosenny klimat, tworząc przepiękne prace plastyczne z użyciem farb. Kolory, kreatywność i mnóstwo uśmiechów – to właśnie to, co wypełniło naszą świetlicę!
Bo jak mówi przysłowie: brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! 😄 Dziękujemy za ich zaangażowanie i cudowne wiosenne inspiracje.
6
Dzień Kolorowej Skarpety
Dnia 21 marca będziemy obchodzić nie tylko Święto Wiosny ale również Dzień Kolorowej Skarpety ( Dzień Zespołu Downa).
Dlatego solidarnie z osobami, obciążonymi tą chorobą i ich rodzinami ubieramy dwie różne skarpety.
W tym roku chcemy jeszcze w inny sposób zaakcentować ten dzień - 24 marca poniedziałek w klasach I-III wykonamy też kolorowe skarpety.
Tu prośba o przyniesienie przez każde dziecko po jednej białej skarpecie, a także flamastry do materiałów. Stworzymy piękną kolorową wystawę!
Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Koszykówce
Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 w Wołominie. Dzisiaj dziewczęta z naszej szkoły brały udział w Powiatowych Mistrzostwach w Koszykówce 3x3. W kategorii Młodzież wywalczyły 3 miejsce, natomiast w kategorii Dzieci- czwarte miejsce. Gratulujemy.
1
Wycieczka 8A, 8B, 8C i 8s
14 marca uczniowie klas 8A, 8B, 8C i 8s mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce, łączącej kulturę i aktywny wypoczynek. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Rampa, gdzie obejrzeliśmy spektakl Balladyna – adaptację dramatu Juliusza Słowackiego. Przedstawienie dostarczyło nam wielu emocji, a współczesna interpretacja klasycznego utworu pozwoliła lepiej zrozumieć losy tytułowej bohaterki oraz przesłanie dramatu. Po spektaklu mieliśmy okazję porozmawiać o swoich wrażeniach i podzielić się refleksjami. Następnie udaliśmy się do parku trampolin Hangar 646, gdzie czekała na nas duża dawka ruchu i świetnej zabawy. Skoki na trampolinach, tor przeszkód i różne atrakcje sprawiły, że każdy mógł się wyszaleć i aktywnie spędzić czas. Nie zabrakło rywalizacji, śmiechu i dobrej energii. Wycieczka była świetnym połączeniem edukacji i rozrywki, a my wróciliśmy z niej pełni wrażeń i pozytywnej energii!
6
XXI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO
13.03.25 młodzież naszej szkoły wzięła udział w XXI POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO Tłuszcz’2025 pod patronatem honorowym: STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO, BURMISTRZA TŁUSZCZA, DYREKTORA MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, SZEFA URZĘDU DS. KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH, PREZESA STOWARZYSZENIA PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, PRZEWODNICZĄCEGO SPOŁECZNEGO KOMITETU OPIEKI NAD GROBAMI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY BATALIONU „ZOŚKA”, MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY. Konkurs przewidziany był dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i szkół podstawowych (kl. VII i VIII) powiatu wołomińskiego. Nasi zdolni uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni w różnych kategoriach: Lidia Grabowska kl. 8b - 3. miejsce w kategorii życie i twórczość K. K. Baczyńskiego Kinga Jedlińska kl. 8c- 3. miejsce w kategorii praca multimedialna K. K. Baczyński Iga Jusińska kl. 8b- 3 wyróżnienie w kategorii wizje plastyczne dotyczące poety i jego twórczości Alicja Zych kl. 8a nagroda specjalna w kategorii poezja śpiewana Uczniowie zostali przygotowani przez p. Justynę Abramczyk i p. Lidię Banasiak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
3
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
Drodzy uczniowie i rodzice!Nasza szkoła przystąpiła do projektu:WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECICelem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród Dzieci i Młodzieżyoraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian zaprzyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, którywykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.Dodatkowo od 1 marca 2024 każda szkoła biorąca udział w akcji automatyczniedołącza do projektu TERAZ LAS organizowanego we współpracy z NadleśnictwemBiała Podlaska.Za 500 kg zebranego sprzętu zasadzonych zostanie 50 drzew w imieniu Naszejszkoły, natomiast za tonę aż 500!Szczegóły akcji znajdziecie Państwo na stronie www.terazlas.pl.JEDYNYM WARUNKIEM JEST MOBILIZACJA DO DZIAŁANIA, PORZĄDKI DOMOWE I CHĘCI!Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzązużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!TERMIN ZBIÓRKI: 10.04.2025MIEJSCE ZBIÓRKI: PARKING PRZY SZKOLE
Podsumowanie półrocza
25 lutego w naszej szkole odbyło się podsumowanie I półrocza nauki w roku szkolnym 2024/2025. Tego dnia Pani Dyrektor Monika Sawicka uhonorowała słodkimi upominkami uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i sporcie, a także wyróżniali się pozytywnie swoim zachowaniem. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy równie wysokich osiągnięć na koniec roku szkolnego.
9
Lekcja muzyki
Podczas lekcji muzyki klasy 7 przygotowywały projekt związany z muzyką filmową Podzieleni na grupy uczniowie, mieli przygotować prace o wybranym filmie gdzie oprócz informacji podstawowych czy streszczenia fabuły filmu musieli wyrazić własną opinię: czy ich zdaniem muzyka pasuje do filmu ?
5
Polonistyczny Projekt Edukacyjny
"(...)Można człowiekowi odebrać wiele, ale wiedza i oczytanie to kapitał, którego nie da się sklasyfikować, ukraść ani zniszczyć." W myśl tych słów 5 marca w naszej szkole zrealizowany został polonistyczny projekt edukacyjny. Przeprowadzony został on w dwóch kategoriach - językowo-ortograficznej oraz teatralnej. Uczniowie klas VI - VIII rozpoczęli dzień od zmagań w Corridzie Polonistycznej. Trzyosobowe grupy - reprezentanci klas - przystąpili do rozwiązywania zadań. Wśród nich pojawiły się pytania dotyczące poprawności językowej oraz gramatyki. Część zadań oparta była na QR - kodach. Uczniowie współpracowali ze sobą i z dużym zaangażowaniem starali się rozwiązać polonistyczne zagwozdki. Druga część Corridy oparta była na ortografii. W pełnym skupieniu reprezentanci klas uzupełnili tekst dyktanda pod tytułem "Jak rozhasana hałastra harcerzy chimerycznie zmitrężyła czas". Cierpliwie czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone niebawem. Nie był to jednak koniec polonistycznych działań. Nadszedł czas na część teatralną. Uczniowie klas ósmych wystawili spektakl pt. "Dziady" cz. II Adama Mickiewicza. Piękne stroje, dekoracje a przede wszystkim zaangażowanie młodzieży sprawiły, że przedstawienie stało się intelektualną ucztą, niezwykłym doznaniem. W wydarzeniu udział wzięli prawie wszyscy uczniowie klas ósmych, około 100 osób, recytując kwestie chóru- wieśniaków. Młodzi aktorzy zmierzyli się z bardzo wymagającymi rolami duchów niewinnych dzieci, złego dziedzica, pięknej pasterki, Guślarza, Starca, ptaków nocnych. Z pewnością była to doskonała powtórka przed egzaminem ósmoklasisty, ale nade wszystko nauka przekazana z przeszłości dla przyszłości, czyli nas wszystkich. Aby osiągnąć pełnię człowieczeństwa trzeba doświadczyć także smutku. Prawdziwym człowiekiem jest ten, kto okazuje innym serce. Aby zaznać pełni człowieczeństwa trzeba szanować uczucia ludzi. Projekt polonistyczny związany jest z obchodami 60-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.
20
Nawigacja