Dziś w Naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasi wspaniali Uczniowie licznie przyłączyli się do akcji, ubierając się na kolor niebieski. Zostały wyłonione klasy z największą frekwencja osób noszących niebieską garderobę: bluzkę/bluzę i spodnie. W kategorii klas: 4-8 wygrała klasa 4a, 1-3 wygrała klasa 1e. Dziękujemy serdecznie za okazaną empatię i zaangażowanie. Wasze wsparcie, manifestowane poprzez ubieranie się na kolor niebieski, było dla nas niezwykle ujmujące i budujące. Doceniamy Wasza gotowość do włączenia się w tak ważna inicjatywę i wyrażenie solidarności z osobami dotkniętymi spektrum Autyzmu. Gratulujemy zwycięzcom konkursu !
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY
Prezentujemy pierwsze prace naszych uczniów wykonane pod czujnym okiem specjalisty - pani Beaty Lenart, która prowadzi warsztaty fotograficzne w naszej szkole. Wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.
4
Wesołego Alleluja!
GAZETKA SZKOLNY KABEL
Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru Szkolnego Kabla. Przeczytacie w nim o naszych sukcesach oraz zostaniecie wprowadzeni w wiosenny i świąteczny nastrój.Wszystkim czytelnikom życzymy udanych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych :)
Redakcja Szkolnego Kabla
Wielkanocne spotkanie z Panią Dyrektor w świetlicy
Wielkanoc w świetlicy to czas poznawania tradycji i zwyczajów świątecznych! Dzięki inspirującemu spotkaniu z Panią Dyrektor dowiedzieliśmy się więcej o symbolice jajka wielkanocnego oraz innych pięknych tradycjach, które towarzyszą obchodom Wielkanocy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i za pyszne jajko wielkanocne!
2
Ogólnopolski Konkurs Informatyczno- Matematyczny InstaLogik
Z wielką radością informujemy, iż nasz uczeń - Miłosz Szymański z klasy 4a odniósł ogromny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Informatyczno- Matematycznym InstaLogik - zostając laureatem 3 miejsca i uzyskując jednocześnie najlepszy wynik w powiecie wołomińskim. Gratulacje należą się również uczniowi klasy 5e - Mateuszowi Koza, który został finalistą tegorocznej edycji konkursu. Wielkie gratulacje dla uczniów i ich Rodziców!
100. rocznica urodzin Mieczysława Chojnackiego "Młodzika"
26. marca przypada 100. rocznica urodzin Mieczysława Chojnackiego "Młodzika". Z tej okazji Radni Miasta i Gminy Radzymin podjęli uchwałę, by rok 2024 ustanowić rokiem Młodzika. Inauguracja miała miejsce w niedzielę przy grobie bohatera AK. Nasi uczniowie mieli zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Na cmentarzu został odśpiewany hymn państwowy, odmówiona została modlitwa w intencji Młodzika oraz złożono kwiaty na jego grobie. Duża frekwencja to dowód, że patriotyzm jest ważną wartością dla młodzieży i mieszkańców Radzymina.
Powiatowy Konkurs Biblijny- XXI edycja
- 7
"Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam".(1 J 4, 16)
20 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, gościła 30 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wołomińskiego. Hasło XXI edycji „BÓG JESTMIŁOŚCIĄ. Pisma Janowe” przybliżyło młodzieży działalność ewangelizacyjną św. Jana- umiłowanego ucznia Jezusa. Konkurs po raz kolejny otrzymał rangę Konkursu Kuratoryjnego a zwycięzcy zdobyli punkty do szkół średnich. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko- Praskiej ks. Mariusza Czyżewskiego sprawnie sprawdzała testy, aby tego dnia ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. W rywalizacji indywidualnej zwyciężyła młodzież ze szkół podstawowych z Wszeborów, Radzymina i Starych Załubic. Jesteśmy dumni, gdyż w rywalizacji indywidualnej drugie miejsce zajął Piotr Kornacki, nasz parafianin. Gratulujemy.
Nagrody w formie sprzętu sportowego i akcesoriów elektronicznych, ufundowało Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Nagrody w rywalizacji zespołowej ufundował Burmistrz Radzymina oraz Proboszcz Kolegiaty Radzymińskiej a pamiątkowe puchary Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody odebrały szkoły ze Starych Załubic, Wszeborów i Radzymina.
Nagrody w rywalizacji zespołowej ufundowane przez Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego oraz proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego ks. Stanisława Popisa, odebrały szkoły ze Starych Załubic, Wszeborów i Radzymina. Były to: urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero) i laminatory do dokumentów przydatne w szkole. Reprezentanci zwycięskich szkół odebrali również pamiątkowe puchary, które ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Dzięki mieszkankom naszego miasta p. Agacie Żmijewskiej i p. Małgorzacie Roguskiej na wszystkich gości i uczestników czekał słodki poczęstunek. Na młodzież przybyłą z różnych zakątków powiatu czekały również kanapki i herbata.
Na uroczyste zakończenie tej edycji przybył ks. Bp. Romuald Kamiński, gratulował finalistom szerokiej wiedzy biblijnej a katechetom podziękował za trud związany z przygotowaniem młodzieży. Zwrócił uwagę na hasło konkursu, które jest streszczeniem nauki św. Jana. Na zakończenie pobłogosławił uczestników i gości.
Wszyscy finaliści oraz katecheci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki.
S. Paula Nikiel, koordynator konkursu, podziękowała wszystkim finalistom oraz katechetom, pogratulowała osiągnięć i zaprosiła na kolejną edycję za rok. Podkreśliła, że udział w konkursie biblijnym jest świadectwem wiary, odwagi i wytrwałości ale też świadectwem o swojej szkole i rodzinie. Wszyscy finaliści oraz katecheci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki.
Dziękujemy wszystkim finalistom oraz katechetom z terenu naszej gminy za trud i gratulujemy osiągnięć. Burmistrzowi Radzymina, Biskupowi Diecezji Warszawsko- Praskiej, Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty oraz Proboszczowi Parafii Przemienienia Pańskiego za objęcie patronatem i finansowe wsparcie w realizacji przedsięwzięcia.
s. Paula Nikiel
Dzień Kolorowej Skarpetki
- 5
Dziś w naszej szkole mieliśmy wyjątkową okazję wyrazić naszą solidarność i wsparcie dla osób z Zespołem Downa poprzez założenie kolorowych skarpetek! 21 marca nie tylko symbolizuje Pierwszy Dzień Wiosny, ale także jest obchodzony jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Była to dla nas idealna okazja, aby wyrazić nasze poparcie i szacunek dla wszystkich osób, które są częścią tej niezwykłej społeczności.
Dzień Kolorowej Skarpetki był nie tylko wyrazem kreatywności i zabawy, ale przede wszystkim manifestacją naszej gotowości do wspierania i akceptowania każdej osoby bez względu na jej cechy czy zdolności.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za udział w tej inicjatywie! Wasze kolorowe skarpetki były nie tylko ozdobą naszych stóp, ale przede wszystkim symbolem naszej otwartości i solidarności jako społeczności szkolnej. Niech nasze działania przypominają nam o ważności szacunku, akceptacji i miłości w naszym codziennym życiu!
POWITANIE WIOSNY
- 1
Pochód z Marzanną. To brzmi jak wspaniały sposób na powitanie wiosny! Zgodnie z polską tradycją Świetliczaki wykonały Marzannę i przeszły w korowodzie wokół szkoły, żegnając zimę i witając wiosnę śpiewem. Takie działania nie tylko integrują dzieci, ale również pomagają im lepiej zrozumieć znaczenie zmian pór roku oraz tradycji kulturowych. Jest to również doskonała okazja do podziwiania natury i cieszenia się pierwszymi oznakami wiosny, które można dostrzec w otaczającym środowisku.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Konkurs Plastyczny w naszej szkole!
Dziś, z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym konkursie plastycznym! To niezwykła okazja, aby wyrazić swoją kreatywność i wsparcie dla wszystkich osób z Zespołem Downa, promując jednocześnie szacunek, akceptację i włączenie społeczne. Nasze małe artystyczne dusze przepełnione były entuzjazmem i pozytywną energią podczas tworzenia swoich wyjątkowych dzieł sztuki. Ich prace są prawdziwym hołdem dla różnorodności, indywidualności i piękna, które każda osoba z Zespołem Downa wnosi do naszego świata. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i talent artystyczny! Wasze prace są nie tylko wyrazem piękna, ale również inspiracją dla nas wszystkich, aby celebrować różnorodność i wspierać jedność w naszej społeczności.
Mam talent
- 12
21 marca uczniowie klas 4-8 wspólnie przywitali nadejście wiosny konkursem Mam talent. Mieliśmy okazję obejrzeć różnorodne talenty naszych uczniów. Śpiew, taniec, granie na instrumentach, gimnastykę. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem oraz odwagą, bo występy przed swoimi rówieśnikami wcale nie jest łatwo. W przerwie odbył się wiosenny konkurs z zagadkami. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, kowbojk., ... To był bardzo fajny dzień. Nagrody i słodycze ufundowała rada rodziców. W konkursie mam talent zwyciężył Antek który swoją piosenką i charyzmą porwał całą publiczność do zabawy, drugie miejsce zajęła Zuzia która oczarowała jury piosenką Mamo tyś płakała, trzecie miejsce zdobyła Gabrysia ślicznie grając na pianinie. Myślę, że konkurs Mam talent na stałe zagości w tradycji naszej szkoły.
Dzień żaby
- 9
🐸🌿 Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Żaby! 🌿🐸
To był wyjątkowy dzień, pełen zielonego koloru i zabawy! Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w różnych odcieniach zieleni. Atmosfera była pełna energii i uśmiechów!
XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego
19 marca 2024 roku 126 uczniów z powiatu wołomińskiego wzięło udział w XX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K. K. Baczyńskiego organizowanego przez Zespół Szkół imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu. Prowadzący spotkanie podkreślali, że w ciągu tych dwudziestu lat nigdy nie zdarzyło się, aby tak wielu młodych ludzi przystąpiło do zmagań konkursowych, liczba zgłoszeń przerosła wszelkie oczekiwania, a poziom konkursu był baaaardzo wyyyysoki i wyrównany. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie z naszej szkoły ( klasy 7-8) we wszystkich czterech kategoriach (recytacja, poezja śpiewana, wizje plastyczne, życie i twórczość K.K. Baczyńskiego) zostali nagrodzeni, oprócz poszczególnych miejsc (od 1. do 3.) w każdej kategorii jury przyznało wyróżnienie:
1. miejsce Lidia Grabowska - życie i twórczość K.K. Baczyńskiego
wyróżnienie Mikołaj Świętoń- życie i twórczość K.K. Baczyńskiego
wyróżnienie Iga Jusińska - poezja śpiewana wyróżnienie
wyróżnienie Aleksandra Saturska - recytacja
Sylwia Falkowska- wizje plastyczne
Wśród wielu wzruszających słów wypowiedzianych przez władze powiatowe i organizatorów w kierunku niezwykle utalentowanej młodzieży, szczególnie wzruszające były te, że młodzież poprzez swoje zaangażowanie i wrażliwość niesie Polskę w ramionach. To właśnie jest współczesny patriotyzm. Za te niezwykle doznania bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy poprzez swój wysiłek podjęli się złożenia hołdu K.K. Baczyńskiemu, poecie, który w chwili śmierci miał tylko 23 lata.
WIOSENNY TYDZIEŃ
- 20
Wczoraj mieliśmy niesamowitą zabawę podczas Dnia Fryzur z Bibuły! Wasza kreatywność i pomysłowość nie zna granic! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i sprawili, że nasza szkoła była pełna kolorowych fryzur!
Dziś kontynuowaliśmy naszą zabawę podczas Dnia Piżamy, atmosfera była magiczna! Uczniowie przybyli ubrani w swoje ulubione piżamy, gotowi na dzień pełen relaksu i zabawy. Była to doskonała okazja, aby poczuć się wygodnie i swobodnie w szkolnych murach.
"WIOSNA ACH TO TY! "
- 4
W poniedziałek 18 marca dzieci z klasy 2b i 2c zaprezentowały dla klas I-III wiosenne przedstawienie pt. „Wiosna wiosenka” . Na czas inscenizacji mała sala gimnastyczna zamieniła się w łąkę, na którą zawitały motylki, pszczółka, sroczka, żabki i bociany. Nie zabrakło słoneczka oraz dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały pojawienia się Pani Wiosny. Podczas występu dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, recytowały wiersze i pokazały taniec „Kwiatów ”. Wiosna już na dobre zagościła w naszych sercach, oby jeszcze zechciała pojawić się za oknem…
Wojewódzka konsultacja szkoleniowa OSPR
W dniach 18-21 marca 2024 roku w Płocku odbywa się wojewódzka konsultacja Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Uczestniczą w niej dziewczęta z naszej szkoły: Miziurkowska Oliwia, Kawecka Martyna,Mariańczyk Marysia Śleboda Weronika, Kowalczyk Blanka, Ziemkiewicz Antonina oraz trenerka Agnieszka Wardakowska.
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej
W dniu 18.03.2024r- w hali ROKiS rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w mini piłce ręcznej.
Reprezentacja naszej szkoły była bezkonkurencyjna - pokonała kolejno:
SP 4 Ząbki 25:6,
SP Postoliska 21:5
SP5 Wołomin 19:0
1 miejsce w tym turnieju daje awans do kolejnego etapu rozgryweki- Mistrzostw Międzypowiatowych .
Gratulacje dla zawodników, trenerów klubowych i nauczycieli WF.
SESJA FOTORGRAFICZNA
9-11 KWIETNIA 2024 W NASZEJ SZKOLE
Wiosenny klimat
Gminny Turniej Sportowo - Literacki "Polscy Olimpijczycy"
- 6
12 marca w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Sportowo - Literacki "Polscy Olimpijczycy" zorganizowany pod patronatem Burmistrza Radzymina. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z sześciu szkół z terenu gminy Radzymin. Naszą szkołę dumnie reprezentowały uczennice klasy 6s - Paulina K., Zuzanna N. oraz Natalia S. Młodzież zmierzyła się zadaniami związanymi z polskimi olimpijczykami oraz z wierszami Kazimierza Wierzyńskiego zawartymi w tomie "Laur Olimpijski". Wymagały one naprawdę dużej wiedzy, współpracy oraz kreatywności uczestników. Zawodnicy zostali zapoznani także z prezentacją dotyczącą zdrowego stylu życia, a w dołączone do niej ćwiczenia włączyli sie nawet członkowie jury. Po emocjonujących zmaganiach i finałowej dogrywce wyniki turnieju prezentują się następująco: SP nr 1 w Słupnie SP w Ciemnem SP nr 2 w Radzyminie Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnego przygotowania do turnieju i dziękujemy za wspólną zabawę
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 1
1 marca 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W przedsięwzięcie zaangażowało się wiele osób. Za jakość prezentacji odpowiadała pani Ola Starszak, a za jakość merytoryczną pani Justyna Zielska. Jednak największy wysiłek spoczywał na uczniach. O żołnierzach wyklętych i dniu ich pamięci mówił Michał Zdunek z 8b. Sylwetki wybranych bohaterów podziemia antykomunistycznego przedstawili: Hanna Sebastianiuk i Mateusz Przywoźny z 8a, Antoni Janiec, Aleksander Matysiak i Marcel Wojnarowski z 8b oraz Alicja Lewandowska z 8c. Obsługą techniczną zajęli się Ola Saturska i Igor Osiak z 7a. Wszyscy prezentujący otrzymali kubki z grafiką związaną z bohaterami dnia, którą opracowały : Sofiya Kaniushok z 6a i Yauheniya Sakavets z 6c.Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Dzień kobiet
Wyniki konkursu Pióro Norwida
22 lutego 2024 roku uczestnicy wieczorku poetyckiego: kierownik Biura Oświaty Krzysztof Czuba, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Solarz, nauczyciele, rodzice i uczniowie byli świadkami rozstrzygnięcia konkursu poetyckiego, polegającego na napisaniu wiersza, zainspirowanego życiem i twórczością Cypriana Norwida. Profesor dr hab. Wiesław Rzońca i poeta, filozof, dr hab. Karol Samsel, goście reprezentujący Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także Pani Monika Sawicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, wręczyli nagrody zwycięzcom. Jeszcze raz gratulujemy uczniom i z radością przedstawiamy wygranych:
Pierwsze miejsce za wiersz Cień geniusza otrzymał Piotr Kornacki
Drugie miejsce za wiersz Sąsiad Norwid zdobyła Maja Czekaj
Trzecie miejsce za utwór Widmo Norwida zajęła Alicja Lewandowska.
Wyróżnienie otrzymał wiersz Lalki, którego autorkami są Sofia Solopova i Sofia Kaniushok.
Organizatorem konkursu była Agnieszka Bałdyga – nauczyciel języka polskiego.
XXI Powiatowy Konkurs Biblijny
Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025
Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie,
ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025
od 1 marca do 31 marca 2024 roku
Wycieczka klas 7a i 7b
Dnia 29.02.2024 uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunami panią Dorotą Wagner, panią Katarzyną Piasecką oraz panią Lidią Banasiak odwiedzili siedzibę Polskiego radia oraz teatr Capitol w Warszawie. W siedzibie Polskiego Radia uczniowie zobaczyli sale, z których nadaje Polskie Radio i usłyszeli wiele ciekawostek na temat funkcjonowania rozgłośni. Kolejnym punktem wycieczki był teatr Capitol, w którym wszyscy obejrzeli sztukę pt. Friends. Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w restauracji McDonalds.
Wesołe kanapki
W minionym tygodniu uczniowie na lekcjach techniki wykonywali kanapki. Niektórzy nawet "wesołe kanapki" Kreatywności nie było końca. Na koniec był posiłek tym co wcześniej przygotowali.
Akcja pełna miska dla zwierzaka ze schroniska
Drodzy uczniowie, przed nami wiosenna odsłona akcji PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA. Tym razem kilkuosobowa inicjatywa wolontariacka Adoptuj Radzyminiaka potrzebuje naszej pomocy. Razem wspieramy KOTY Zbieramy karmę, w szczególności suchą; zabawki. Mile widziany żwirek dla kotów, może być bentonitowy lub zwykły pellet drewniany; drapaki, papierowe ręczniki, podkłady higieniczne. Mile widziane także stare pluszaki do zabawy dla szczeniąt i karma dla psów. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. Nasze dary przynosimy: klasy 1-3 do sali nr 4 i 7 (korytarz edukacji wczesnoszkolnej) klasy 4-8 do Pani Olgi Karasek opiekunowie akcji - Marta Szczęsna, Ewa Piwko, Jolanta Kot (klasy I-III) i Olga Karasek (klasy IV-VIII)
Wernisaż
Dzisiaj uczniowie klas VII c i VI b pod opieką pań: Doroty Wagner, Katarzyny Czuby i Izabeli Fronczak udali się na wernisaż wystawy pokonkursowej. Ekspozycja prac dotyczących projektu graficznego upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 roku została zaprezentowana w nowym obiekcie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie.
W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się na skwerze przy ulicy Polnej, który łączy pamięć o historii z funkcją wypoczynkową.
Gazetka - Szkolny Kabel
Wieczór poezji Norwida
- 3
Wieczór poezji Norwida. Wspaniali goście z Uniwersytetu Warszawskiego: profesor Wiesław Rzońca oraz doktor Karol Samsel w komentarzach o wierszach Norwida i nasza wspaniała młodzież, która była twórcami poezji. Wkrótce podamy wyniki konkursu, ale już teraz dziękujemy za wspaniały wieczór autorce - pani Agnieszce Bałdydze. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również Wiesław Solarz oraz Krzysztof Czuba, nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
- 12
21 lutego 2024 nasza szkoła stała się prawdziwą areną walki z "bykami" - błędami ortograficznymi i językowymi. Uczniowie przystąpili do kolejnej odsłony Ortograficznej Corridy, która została zorganizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień rozpoczęliśmy od dyktanda, do którego przystąpili reprezentanci klas - mistrzowie ortografii - wyłonieni w zeszłym tygodniu przez polonistów w klasowych konkursach. Następnie zmierzyliśmy się z zagadnieniami językowymi. Część ta została przygotowana przez uczniów klas 7, 5 i 4. Mieliśmy okazję zobaczyć żywiołowe tańce a także wysłuchać kabaretowej piosenki o zaskakującej treści. Uczniowie z klas 4a i 5d odegrali scenki teatralno - kabaretowe, których przesłaniem bylo to, że każdy, nawet najlepszy, może popełniać błędy. Ważne jest to, by się na nich uczyć. W językowe zmagania zaangażowała się publiczność. Uczniowie wyszukiwali i poprawiali błędy w tekście piosenki oraz zmierzyli się z łamańcami językowymi (niektóre były naprawdę długie i trudne). Uczestnicy zmagań otrzymali słodkie nagrody za udział we wspólnej zabawie. Wszystkim podejmowanym przez nas działaniom przyświecał ten sam cel - przypomnienie, że nasz język jest wyjątkowy, piękny i choć niezwykle trudny, należy go pielęgnować.
RÓŻOWE SKRZYNECZKI
W toaletach dla dziewcząt na I i II piętrze zawisły różowe skrzyneczki.
Zabiegamy o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.
W różowych skrzyneczkach znajdziesz darmowe podpaski. Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!
"Serce za Odwagę"
Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji "Serce za Odwagę"! Akcja polegała na wykonaniu i przesłaniu własnoręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych Kombatantom II Wojny Światowej. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w tą piękną ogólnopolską akcję.
PRZEKAŻ NAM 1,5 % PODATKU - ZBIERAMY NA REMONT MAŁEJ SALI GIMNASTYCZNEJ
Lekcja historii
Dziś uczniowie klas 7 a i 7 b wraz z opiekunami p. I. Fronczak, M. Zabielską i L. Banasiak uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w Miejskiej Sali Koncertowej. Prelekcję poprowadził p. Bogdan Kuć.. Poznaliśmy dzieje naszych przodków, mieszkańców Radzymina w czasie powstania styczniowego. Lekcja naprawdę wzruszajająca, bo usłyszeliśmy konkretne nazwiska radzyminiaków, którzy za wsparcie powstania lub udział w nim byli więzieni, zesłani na Syberię lub zamordowani. Być może ktoś z wymienionych osób to nasz krewny. Mogliśmy też obejrzeć ciekawe eksponaty. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Gminny Konkurs Armia Krajowa
14 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach odbył się Gminny Konkurs Armia Krajowa w Powstaniu WarszawskimUczniowie, pracując w trzyosobowych drużynach zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę historyczną, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zadania obejmowały następujące zagadnienia:1. Akcje akowskie2. Opaska z Powstania3. Konspiratorzy AK4. Układanka z Powstania5. Krzyżówka6. Pierwsza pomoc7. Quiz o Powstaniu WarszawskimW rywalizacji trzyosobowych drużyn naszą szkołę reprezentowali:- Mateusz Przywoźny - 8a- Wojciech Rajchert - 8a- Mikołaj Świętoń - 7aChłopcy zakończyli konkurs na II miejscu, oddając pola jedynie żeńskiej drużynie gospodarza.Dziękujemy za wspaniałą postawę i gratulujemy!!!
Międzynarodowy Dzień Kota
- 6
Dziś w naszej szkole mieliśmy wyjątkową okazję uczcić Międzynarodowy Dzień Kota, a uczniowie przyszli przebrani za urocze kotki! 🎉🐱 Atmosfera była pełna radości i kociego wdzięku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i kreatywność! 🐈💕 #MiędzynarodowyDzieńKota #PrzebraniZaKotki
Mistrzostwach Gminy w mini piłce siatkowej
W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców z klas 6s i 5a uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy w mini piłce siatkowej.
W zawodach tych okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze i zajmując 1 miejsce
Kolejny etap tych rozgrywek już za tydzień w Markach.
Gratulacje dla uczniów i nauczycieli WF za przygotowanie do zawodów.
Nawigacja