Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Nasi nauczyciele przygotowali wspaniałą, kolorową i pachnącą dekorację oraz zaprezentowali umiejętności aktorskie w krótkiej scence do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Dzieci mogły zwiedzić szkołę i przygotować pracę plastyczną, natomiast rodzice uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Było nam bardzo miło goszcząc Was w progach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księżnej Eleonory Czartoryskiej. Do zobaczenia we wrześniu.
Aktualności
Dzień Otwarty dla Pierwszoklasistów
- 3
Wojewódzki konkurs biologiczny - Świstak
Uczeń naszej szkoły, Piotr Kornacki z 7c zajął IÌ miejsce w wojewódzkim konkursie biologicznym ŚWISTAK. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Gratulacje dla Piotra i pani Jolanty Deptuły - nauczyciela biologii.
Wycieczka klasy 6b i 7b
- 9
5 czerwca 2024 r. - dzień niesamowitych wrażeń. Miejsca bardzo ważne pod względem historycznym, ale też przepiękne widoki. Zwiedzaliśmy Poczdam- okolice Pałacu Sanssouci, okolice Pałacu Cecilienhof, w którym w 1945 roku odbyła się Konferencja Poczdamska Wielkiej Trójki, Dom Konferencji w Wannsee (Berlin)- tam podjęto decyzję o eksterminacji Żydów, w tym 3 miliony obywateli polskich.
Wycieczka klasy 6b i 7b
- 12
Wycieczka uczniów kl. 6b i 7b- dzień drugi. Dziś zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, Katedrę Poznańską wraz z podziemiami, Śródkę, Muzeum Brama Poznania. Wczoraj w programie naszej wycieczki znalazły się: Dzielnica Cesarska w Poznaniu, Pomnik Poznańskiego Czerwca, Plac Wolności, Stary Rynek, Fara Poznańska i Rogalowe Muzeum Poznania. Pozdrawiamy.
DODATKOWY TERMIN TESTÓW DO KLASY SPORTOWEJ
Zapraszamy na drugi termin testów do klasy sportowej dzieci, które ze względu na różne okoliczności nie mogły przystąpić w pierwszym terminie.
Przypominamy o dostarczeniu dokumentacji; -badania lekarskie potwierdzające zdolność do uczęszczania do klasy sportowej, -zgłoszenie dziecka do klasy sportowej, - potwierdzenie woli przyjęcia do klasy sportowej. Wszystkie informacje oraz dokumenty do pobrania ze strony szkoły https://sp2radzymin.radzymin.pl/a/rekrutacja-1
PÓŁKOLONIE - w naszej szkole 22-26 lipca 2024 r.
GRA MIEJSKA
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
W porozumieniu z Organem Prowadzącym Gmina Radzymin, Dyrektor Szkoły informuje, że w piątek 31 maja nasza placówka będzie zamknięta. Życzymy wszystkim miłego weekendu ! ☀️
🎤🎶🎨🖌️28 maja w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbył się Finał XXI Konkursu „Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi”. Wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie !!! ☺️ W kategorii poezji śpiewanej (klasy IV-VI) 🥇 I miejsce zajął Wiktor Stępniak (6a) W kategorii pracy plastycznej (klasy VII-VIII) 🥇 I miejsce zajęła Helena Sulejewska (7b) 🥉 III miejsce zajęła Lena Grzybowska (7b) ⭐️ wyróżnienie zajęła Anna Staszczyk (7c) Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne sukcesy naszych uczniów 🎤🖌️🎶👩🏻🎨🎨🥰
- 2
Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych
W Dniu Dziecka, który odbył się w naszej szkole 29 maja rozdano nagrody i wyróżnienia przyznane w konkursach plastycznych na:
1. Projekt sztandaru Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie
2. Drzewo genealogiczne księżnej Eleonory Czartoryskiej patronki Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie.
Komisja Konkursowa w składzie: Aleksandra Starszak, Izabela Fronczak, Justyna Zielska
i Sylwia Kujawa wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody.
Ze względu na małą ilość prac i niedostosowanie norm do zgodności z tematem pracy na sztandar szkoły nie przyznano I i II miejsca.
Miejsce III za projekt sztandaru szkoły zajęła Maja Fołtyn - uczennica klasy IV d
Wyróżnienia otrzymały:
Jagoda Świerzewska z klasy IV d
Julia Świeboda z klasy V b.
W konkursie na Drzewo genealogiczne Eleonory Czartoryskiej patronki Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie przyznano:
I miejsce Helena Sulejewska – uczennica klasy VII b
II miejsce Oliwia Wysocka – uczennica klasy VII c
III miejsce Miłosz Szymański – uczeń klasy IV a
Wyróżnienie Kinga Jedlińska – uczennica klasy VII c.
Dziękujemy Pani dyrektor Monice Sawickiej i Radzie Rodziców za zakup nagród. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Dzień Dziecka
29 maja zapraszamy na Sportowy Dzień Dziecka
Loteria fantowa
Burmistrz Radzymina objął patronat nad loterią fantową, Gmina Radzymin zasponsorowała główną nagrodę - hulajnogę
Wyniki konkursu „Jak dbam o zdrowie psychiczne?”
9 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jak dbam o zdrowie psychiczne?”.
Nagrody otrzymali: I miejsce: Mikołaj S. – kl. 7b, II miejsce: Helena S. – kl. 7b, III miejsce: Zuzanna R. – kl. 8a
Wyróżnieni:
Miłosz Sz.– kl. 4a, Wiktoria K.– kl. 6s Maciej W.– kl. 6a
Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla uczniów.
Gratulujemy uczestnikom kreatywności i oryginalnego podejścia do tematu.
I KOMUNIA ŚW. NASZYCH DZIECI
- 2
11 maja 2024 r. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, uczniowie pięciu klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2, przyjęli Pana Jezusa w Komunii św. Na tę uroczystość przygotowywali się bardzo starannie przy wsparciu swoich rodziców. W organizację uroczystości bardzo aktywnie włączyli się rodzice z Trójek Klasowych. Stroną muzyczną zajęła się s. Paula (katechetka) z p. Ireneuszem i Scholą Dziecięco- Młodzieżową naszej parafii. Na swoją uroczystość, dzieci zaprosiły dyrekcję oraz wychowawców. Na zakończenie, dzieci wyraziły wszystkim swą wdzięczność i radość.
GAZETKA - SZKOLNY KABEL
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO
- 24
9 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Wokalnego „Witaj majowa jutrzenko” - objęta honorowym patronatem Burmistrza Radzymina Pana Krzysztof Chaciński.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - VIII ze Szkół Podstawowych z Gminy Radzymin:
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie,
- Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem,
- Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie,
- Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach,
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej w Słupnie.
Uczniowie występowali w 3 kategoriach wiekowych. Oto wyniki zmagań młodych artystów:
Kategoria klas I-III:
I miejsce - Joanna Toczko (SP Stare Załubice),
II miejsce - Oliwia Rybka (SP1 Radzymin),
III miejsce - Maria Konopacka (SP2 Radzymin) ex aequo Maria Lao (SP2 Słupno)
wyróżnienie - Alan Modzelewski (ZSP Ciemne),
wyróżnienie - Liliana Stefankowska (SP Nadma),
wyróżnienie - Marcela Gilewska
Kategoria klas IV - VI:
I miejsce - Wiktor Stępniak (SP2 Radzymin),
II miejsce - Lilianna Surowiec (SP Ciemne),
III miejsce - Maja Zalewska (SP2 Radzymin),
wyróżnienie - Alicja Rakowska (SP Ciemne).
Kategoria klas VII - VIII:
I miejsce - Liliana Pogorzelska (SP Stare Załubice),
II miejsce - Alicja Zych (SP2 Radzymin),
III miejsce - nie przyznano
Przed ogłoszeniem wyników konkursu wysłuchaliśmy niesamowitego wykonania „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” w wykonaniu Pauliny Jankowskiej, która była jednym z członków jury. . Paulina jest również absolwentką naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku
Dziękujemy Gmina Radzymin oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród na konkurs.
Mistrzostwach Powiatu
- 5
W dniu 09.05.2024r. reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym oraz w Festiwalu Sztafet.
Wyniki zawodów:
🏃🏻➡️czwórbój lekkoatletyczny- 2 miejsce
🏃🏻➡️sztafeta 4x 100m-3 miejsce
🏃🏻➡️sztafeta szwedzka -5 miejsce.
🏃🏻➡️Mateusz Balcer -2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej w czwórboju LA
Skład zespołu:
Klasa 6s
🏃🏻♂️➡️Balcer Mateusz,
🏃🏻➡️Przetacki Jakub,
🏃🏻♂️➡️Stańczak Michał,
🏃🏻➡️Sikorski Karol,
🏃🏻♂️➡️Woźniak Patryk,
🏃🏻➡️Kuźkowski Ryszard,
🏃🏻♂️➡️Szostek Mikołaj
Klasa 5a
🏃🏻➡️Paśnik Jakub
Gratulacje dla uczniów i nauczycieli WF za przygotowanie do zawodów.
Dzień Ziemi
- 9
Międzynarodowy Dzień Ziemii to doskonała okazja do podkreślenia znaczenia dbania o naszą planetę. W związku z tym klasy Ia i Id zorganizowały specjalne przedstawienie, które miało na celu uwrażliwienie wszystkich na ekologiczne problemy i przekazanie ważnych informacji na temat ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wysiłkom uda nam się zmotywować innych do podejmowania działań proekologicznych i budowania lepszej przyszłości dla nas wszystkich.
Wycieczka na Litwę
- 5
W dniach 23-25 kwietnia br. odbyła się wycieczka szkolna na Litwę. Uczestniczyły w niej klasy 7a, 7c oraz 7s wraz z opiekunami. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie oraz opiekunowie zwiedzili cmentarz na Rossie w Wilnie oraz Wieżę Telewizyjną. W drugim dniu pobytu na Litwie, uczestnicy wycieczki odwiedzili sławne miejsca w stolicy Litwy m.in. Kościół św. Anny, Skwer z pomnikiem Adama Mickiewicza, Katedrę Wileńską z kaplicą św. Kazimierza, Świątynię Bożego Miłosierdzia, Kościół św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży, Ostrą Bramę. W trzecim, a zarazem ostatnim dniu wycieczki uczniowie podziwiali miejscowość Troki, m.in mieli okazję zobaczyć zamek księcia Witolda, uczestniczyć w rejsie po jeziorze Galwe, a uwieńczeniem tego dnia była degustacja przysmaku litewskiego tzw. kibin. Podczas tego trzydniowego pobytu za granicą Polski, uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca na Litwie, ale również poznać kulturę oraz życie codzienne mieszkańców Litwy. Wycieczka uświadomiła nam nie tylko jak ważne jest podróżowanie, również za granicę, historia danego kraju, w tym wypadku bardzo powiązana z historią Polski, ale również nauka i znajomość języka obcego, jakim jest język angielski! So, do you speak English?
Spotkanie z poezją
- 4
W dniu 29 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Gościliśmy Panią Agnieszkę Kordyzon, rodzimą poetkę, fotografkę, a także wice dyrektor jednej ze szkół ponadpodstawowych oraz nowo wybraną radną . Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:30 na małej sali gimnastycznej, która na tę okazję została udekorowana cytatem autorki: „A gdyby tak zamiast w garść wziąć się w ramiona...” oraz zdjęciami, stworzonymi przez naszą gościnię. Spotkanie zostało zorganizowane przez nasze nauczycielki języka polskiego: Magdalenę Motyl i Monikę Król. Zaproszeni zostali uczniowie klas siódmych i ósmych. Wydarzenie rozpoczęła pani dyrektor Monika Sawicka, która słowem wstępu zaprezentowała panią Agnieszkę Kordyzon naszej publiczności. Pani Kordyzon przywitała się z zebranymi ciepłym uśmiechem, a następnie opowiedziała o swojej drodze twórczej i inspiracjach, które towarzyszą jej podczas pisania. W trakcie spotkania mieliśmy okazję wysłuchać kilku utworów w wykonaniu naszych uczniów. Jeden, szczególny wiersz został zaprezentowany przez samą autorkę, co było dla wszystkich zgromadzonych niezwykłym przeżyciem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania dotyczące procesu twórczego oraz możliwości wyrażania emocji za pomocą słowa pisanego. Pani Kordyzon z otwartością i zaangażowaniem odpowiadała na wszystkie pytania, dzieląc się swoimi emocjami, doświadczeniem i wiedzą. Całe wydarzenie było nie tylko okazją do poznania twórczości Pani Kordyzon, ale również inspiracją dla naszych uczniów do dalszego rozwijania własnych pasji literackich. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniami dla naszej wyjątkowej gościni. - Magdalena Motyl
Dzień Słonecznika Partyzanckiego
- 4
Zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników, który obchodzimy 1 maja! 🌻🌿 Z tej okazji nasze świetliczaki posiali słoneczniki na skalniaku przed naszą szkołą. 🌻🏫 Efekt sadzenia widoczny będzie w lecie, kiedy to pojawią się duże, żółte kwiaty. Czekamy z niecierpliwością!
II GMINNY KONKURS BIOLOGICZNO - CHEMICZNY
- 1
WYGRYWAMY
II GMINNY KONKURS BIOLOGICZNO - CHEMICZNY W SP 2 SŁUPNO
POD PATRONATEM BURMISTRZA RADZYMINA
Brawo Martyna Kawecka, Mikołaj Świętoń i Piotr Kornacki - uczniowie klas 7.
Jesteśmy z Was mega dumni
Brawa dla pani Jolanty Deptuły i Małgorzaty Broch - nauczycielek biologii i chemii.
Światowy Dzień Książki
BOOKTALKING, uczniowe klas 4 a i 4b w tym tygodniu, na lekcji angielskiego z innowacją z entuzjazmem reklamowali swoje ulubione książki. Po takiej prezentacji, wiele książek znajdzie swoich nowych czytelników.
Zabawki dla szpitala
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich, którzy chcą pomóc w zorganizowaniu akcji o wzięcie udziału. Zabawki, gry, puzzle przynosimy do biblioteki szkolnej.
Loteria Fantowa
Wspólna inicjatywa Młodzieży, Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły. Zapraszamy do udziału w zbiórce gadżetów na loterię. Mobilizujemy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę akcję. Wszystko zaczęło się od jednej z uczennic z klasy 8a i jej rodziców. Podróż do Kenii zainspirowała chęć niesienia pomocy innym. Rada Rodziców chwyciła temat bardzo szybko. LUBIMY WYZWANIA I CHCEMY POMÓC - taka była reakcja. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w LOTERII dla Afryki na rozbudowę szkoły ZONE ACADEMY, która odbędzie się 29.05.24 w dniu sportu w naszej szkole. Każdy los wygrywa. Nagroda główna to hulajnoga Zbieramy fanty na loterię i przynosimy do świetlicy. W razie pytań Samorząd Uczniowski chętnie odpowie Prosimy o wsparcie Rodziców, a razem damy radę. Prosimy o dostarczanie na loterię wyłącznie nowe przedmioty.
Wycieczka do Torunia
Klasy 3c i 3d wybrały się na wycieczkę do Torunia. Odwiedziliśmy Stare Miasto, uczestniczyliśmy w warsztatach piernikowych w Muzeum Żywego Piernika, obejrzeliśmy seans w planetarium , był też czas na zakup pamiątek. Wycieczka mile spędzona i pełna atrakcji.
Dzień Ziemi
25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie z koła biologicznego oraz klas 6b i 7b wraz z opiekunem p. Jolantą Deptułą zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie ekologiczne i prezentacje multimedialne. Udzielili w nich cennych rad związanych z troską o środowisko naturalne, ale także o nasze zdrowie. Dbajmy zatem o Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!
Dzień Książki
Z okazji Dnia Książki do klasy 3 e zawitała pani Małgosia z cudowną książką pt. "Jeż" . Książka opowiada o miłości i tolerancji wobec innych osób
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Brąz dla dziewcząt SP2 Radzymin (kategoria MŁODZIEŻ) podczas 1/2 Mistrzostw Wojewódzkich. 25 kwietnia w Zielonce odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Na zawody przybyli przedstawiciele pięciu powiatów. Powiat Wołomiński reprezentowały drużyny : SP2 Zielonka i SP2 Radzymin, Powiat Piaseczyński- SP4 Piaseczno, Powiat Legionowski-SP Izabelin, Powiat Otwocki- SP Sobienie Jeziorna, Powiat Nowodworski- SP Nowy Dwór Mazowiecki. Nasze zawodniczki zaprezentowały bardzo dobry poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Po walce stanęły na podium zajmując 3 miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Sprzątamy dla Polski
- 1
Dnia 22 kwietnia uczniowie klas 4 wzięli udział w VII edycji akcji Sprzątamy Dla Polski. Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy się zmobilizować i zorganizować inicjatywy przyjazne środowisku w trosce o los przyszłych pokoleń. Dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Radzyminie za pomoc w zorganizowaniu akcji
XXI KONKURS „CYPRIAN NORWID – POETA NASZEJ ZIEMI”.
- 7
Cyprian Kamil Norwid byłby z nas dumny. 22.04.2024 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin odbyły się eliminacje gminne I etapu „XXI KONKURSU „CYPRIAN NORWID – POETA NASZEJ ZIEMI” . Na 14 osób zakwalifikowanych do II etapu aż 7 jest z naszej szkoły: Zyta Zadroga- recytacja, Wiktor Stępniak- poezja śpiewana, Dominika Sokołowska-recytacja, Mikołaj Świętoń- recytacja, Martyna Kawecka- teatr jednego aktora, Amelia Niedzielska- teatr jednego aktora, Helena Sulejewska- „Kolaż – plakat z Norwidem”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki! https://bibliotekaradzymin.pl/aktualnosci/597
Dni Języków Obcych
- 40
W dniach 16-18 kwietnia br., odbyły się w naszej szkole obchody Dni Języków Obcych. W pierwszym dniu obchodów uczniowie zaprezentowali piosenki obcojęzyczne na koncercie muzycznym. W kolejnym dniu uczniowie klas z innowacją, na dużej przerwie zaprezentowali kraje: Włochy, Hiszpanię, Francję, Japonię i Madagaskar, Anglię, Szkocję, Szwajcarię, Austrię , Niemcy oraz Armenię. Można było poznać ciekawostki dotyczące danego kraju, symbole oraz zobaczyć pamiątki. Następnie na małej sali gimnastycznej kontynuowaliśmy spotkanie odpowiadając na pytania konkursowe, układając memory, puzzle, origami. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wielkie zaangażowanie i podziwiamy Waszą kreatywność. Kolejną niespodzianką tego dnia była wizyta gości z Meksyku i Australii, którzy w swoich językach: hiszpańskim i angielskim zaprezentowali porządną garść informacji o swoich krajach. Również na stolikach zaprezentowałyśmy kapelusze irlandzkiego skrzata, które zostały przygotowane na konkurs. Był to cudowny dzień, pełen atrakcji. Turniej 1 z 10 kolejnego dnia zakończył obchody Dni Języków Obcych w naszej szkole. Zespół chciałby podziękować pani Justynie Abramczyk za umożliwienie spotkania z gośćmi z Australii i Meksyku oraz Pani Monice Kogut za pomoc w dekoracji. Zespół Języków Obcych
Finał II Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej PRIMAVERA.
20 kwietnia w Katolickiej Szkole Księży Michalitów w Markach odbył się finał II Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej PRIMAVERA. Nasze uczennice: Gabriela Mariańczyk (5d), Joanna Zych (5e), Maja Zalewska (6b), Alicja Zych (7a)wypadły jak zwykle świetnie, a poziom konkursu był w tym roku wyjątkowo wysoki !!! I miejsce w kategorii klas VII-VIII wywalczyła Alicja Zych. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i czekamy na dalsze sukcesy
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży
Kolejny, ogromny sukces naszego ucznia.
Mikołaj Stach z 7b zdobył dzisiaj brąz podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych biegach przełajowych na 1000 m (Sochaczew - Kamion). Nie pamiętamy, aby w tej dyscyplinie nasi uczniowie odnieśli taki sukces.
Brawo Mikołaj
Finał III Konkursu Biologicznego ŚWISTAK
W dniu 18 kwietnia Piotr Kornacki 7c i Mikoła ŚWIĘTOŃ 7a wzięli udział w Finale III Konkursu Biologicznego ŚWISTAK dla uczniów szkół mazowieckich, który odbył się w Warszawie. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Szkolnym opiekunem była p. Jolanta Deptuła. Zadaniem finałowym było przeprowadzenie doświadczenia biologicznego lub obserwacji zgodnie z metodą naukową i przedstawienie wyników swojej pracy przed komisją konkursową. Piotrek badał wpływ nawózu azotowego na wzrost i rozwój fasoli, a Mikołaj wpływ octu na wzrost i rozwój owsa. Chłopcy wykazali się nie tylko wiedzą i umiejętnościami biologicznym, ale też umiejętnością wykonania prezentacji multimedialnej. WYNIKI CAŁEGO KONKURSU BĘDĄ OGŁOSZONE WKRÓTCE.A TYMCZASEM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NAUKOWYCH.
Podsumowanie konkursu KAPELUSZ IRLANDZKIEGO SKRZATA
- 1
W marcu został przeprowadzony konkurs, do którego przystąpiło 18 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Poniżej wyniki konkursu: I miejsce: Maciej Żmuda kl. 5c II miejsce: Krzysztof Sulejewski kl. 6b III miejsce: Gromala Antek kl. 4a Wszyscy uczestnicy otrzymali pochwały. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki. Prezentacja kapeluszy nastąpiła w środę podczas wieczorku z okazji Dnia Języków Obcych. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Serdecznie Gratulujemy!
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile
19 kwietnia przypada 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Był on pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.
Uczniowie z klasy VII c wraz z nauczycielką historii p. Izabelą Fronczak włączają się w dwunastą edycję akcji . Wcześniej na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Moniki Kogut dzieci z klas V i VII przygotowały żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci. Z okazji w/w wydarzenia pojawiły się w szkole tablice tematyczne, w sali historycznej i na korytarzu. Na lekcjach historii przybliżona zostanie także tematyka zagłady Żydów.
Dzisiaj rano młodzież będzie rozdawać papierowe kwiaty dyrekcji, pracownikom i społeczności szkolnej oraz rodzicom, głęboko wierząc w to, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu.
Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć.
KONKURS „JAK DBAM O ZDROWIE PSYCHICZNE?”
Dzień Wiosennej Kanapki
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym Dniu Wiosennej Kanapki, gdzie promowaliśmy zdrowe, warzywne i kolorowe kanapki. Chcielibyśmy również wyrazić ogromną wdzięczność dla Państwa Natalii i Tomasza Fijałkowskich za ich bezinteresowną pomoc podczas tego wydarzenia.
Nawigacja