• WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

      • 🎶🎤🇵🇱 9 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Wokalnego „Witaj majowa jutrzenko” - objęta honorowym patronatem Burmistrza Radzymina Pana Krzysztof Chaciński.
        W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - VIII ze Szkół Podstawowych z Gminy Radzymin:
        - Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie,
        - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem,
        - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie,
        - Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie,
        - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach,
        - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej w Słupnie.
        Uczniowie występowali w 3 kategoriach wiekowych. Oto wyniki zmagań młodych artystów:
        Kategoria klas I-III:
        🥇I miejsce - Joanna Toczko (SP Stare Załubice),
        🥈 II miejsce - Oliwia Rybka (SP1 Radzymin),
        🥉 III miejsce - Maria Konopacka (SP2 Radzymin) ex aequo Maria Lao (SP2 Słupno)
        🏅 wyróżnienie - Alan Modzelewski (ZSP Ciemne),
        🏅 wyróżnienie - Liliana Stefankowska (SP Nadma),
        🏅wyróżnienie - Marcela Gilewska
        Kategoria klas IV - VI:
        🥇 I miejsce - Wiktor Stępniak (SP2 Radzymin),
        🥈 II miejsce - Lilianna Surowiec (SP Ciemne),
        🥉 III miejsce - Maja Zalewska (SP2 Radzymin),
        🏅 wyróżnienie - Alicja Rakowska (SP Ciemne).
        Kategoria klas VII - VIII:
        🥇 I miejsce - Liliana Pogorzelska (SP Stare Załubice),
        🥈 II miejsce - Alicja Zych (SP2 Radzymin),
        🥉 III miejsce - nie przyznano
        Przed ogłoszeniem wyników konkursu wysłuchaliśmy niesamowitego wykonania „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” w wykonaniu Pauliny Jankowskiej, która była jednym z członków jury. ☺️😍🎤🎶. Paulina jest również absolwentką naszej szkoły.
        Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku 🥳🎶🎤😍🇵🇱
        Dziękujemy Gmina Radzymin oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród na konkurs.
      • Wycieczka na Litwę

      • W dniach 23-25 kwietnia br. odbyła się wycieczka szkolna na Litwę. Uczestniczyły w niej klasy 7a, 7c oraz 7s wraz z opiekunami. W pierwszym dniu wycieczki uczniowie oraz opiekunowie zwiedzili cmentarz na Rossie w Wilnie oraz Wieżę Telewizyjną. W drugim dniu pobytu na Litwie, uczestnicy wycieczki odwiedzili sławne miejsca w stolicy Litwy m.in. Kościół św. Anny, Skwer z pomnikiem Adama Mickiewicza, Katedrę Wileńską z kaplicą św. Kazimierza, Świątynię Bożego Miłosierdzia, Kościół św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży, Ostrą Bramę. W trzecim, a zarazem ostatnim dniu wycieczki uczniowie podziwiali miejscowość Troki, m.in mieli okazję zobaczyć zamek księcia Witolda, uczestniczyć w rejsie po jeziorze Galwe, a uwieńczeniem tego dnia była degustacja przysmaku litewskiego tzw. kibin. Podczas tego trzydniowego pobytu za granicą Polski, uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca na Litwie, ale również poznać kulturę oraz życie codzienne mieszkańców Litwy. Wycieczka uświadomiła nam nie tylko jak ważne jest podróżowanie, również za granicę, historia danego kraju, w tym wypadku bardzo powiązana z historią Polski, ale również nauka i znajomość języka obcego, jakim jest język angielski! So, do you speak English?😉
      • Spotkanie z poezją

      • W dniu 29 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne. Gościliśmy Panią Agnieszkę Kordyzon, rodzimą poetkę, fotografkę, a także wice dyrektor jednej ze szkół ponadpodstawowych oraz nowo wybraną radną . Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:30 na małej sali gimnastycznej, która na tę okazję została udekorowana cytatem autorki: „A gdyby tak zamiast w garść wziąć się w ramiona...” oraz zdjęciami, stworzonymi przez naszą gościnię. Spotkanie zostało zorganizowane przez nasze nauczycielki języka polskiego: Magdalenę Motyl i Monikę Król. Zaproszeni zostali uczniowie klas siódmych i ósmych. Wydarzenie rozpoczęła pani dyrektor Monika Sawicka, która słowem wstępu zaprezentowała panią Agnieszkę Kordyzon naszej publiczności. Pani Kordyzon przywitała się z zebranymi ciepłym uśmiechem, a następnie opowiedziała o swojej drodze twórczej i inspiracjach, które towarzyszą jej podczas pisania. W trakcie spotkania mieliśmy okazję wysłuchać kilku utworów w wykonaniu naszych uczniów. Jeden, szczególny wiersz został zaprezentowany przez samą autorkę, co było dla wszystkich zgromadzonych niezwykłym przeżyciem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania dotyczące procesu twórczego oraz możliwości wyrażania emocji za pomocą słowa pisanego. Pani Kordyzon z otwartością i zaangażowaniem odpowiadała na wszystkie pytania, dzieląc się swoimi emocjami, doświadczeniem i wiedzą. Całe wydarzenie było nie tylko okazją do poznania twórczości Pani Kordyzon, ale również inspiracją dla naszych uczniów do dalszego rozwijania własnych pasji literackich. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i podziękowaniami dla naszej wyjątkowej gościni.                                                                                                           - Magdalena Motyl

      • Dni Języków Obcych

      • W dniach 16-18 kwietnia br., odbyły się w naszej szkole obchody Dni Języków Obcych. W pierwszym dniu obchodów uczniowie zaprezentowali piosenki obcojęzyczne na koncercie muzycznym. W kolejnym dniu uczniowie klas z innowacją, na dużej przerwie zaprezentowali kraje: Włochy, Hiszpanię, Francję, Japonię i Madagaskar, Anglię, Szkocję, Szwajcarię, Austrię , Niemcy oraz Armenię. Można było poznać ciekawostki dotyczące danego kraju, symbole oraz zobaczyć pamiątki. Następnie na małej sali gimnastycznej kontynuowaliśmy spotkanie odpowiadając na pytania konkursowe, układając memory, puzzle, origami. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wielkie zaangażowanie i podziwiamy Waszą kreatywność. Kolejną niespodzianką tego dnia była wizyta gości z Meksyku i Australii, którzy w swoich językach: hiszpańskim i angielskim zaprezentowali porządną garść informacji o swoich krajach. Również na stolikach zaprezentowałyśmy kapelusze irlandzkiego skrzata, które zostały przygotowane na konkurs. Był to cudowny dzień, pełen atrakcji. Turniej 1 z 10 kolejnego dnia zakończył obchody Dni Języków Obcych w naszej szkole. Zespół chciałby podziękować pani Justynie Abramczyk za umożliwienie spotkania z gośćmi z Australii i Meksyku oraz Pani Monice Kogut za pomoc w dekoracji. Zespół Języków Obcych
      • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

      •           19  kwietnia  przypada  81  rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Był on pierwszym powstaniem  miejskim w okupowanej Europie.

                  Uczniowie z klasy VII c wraz z nauczycielką  historii p. Izabelą Fronczak włączają się w dwunastą edycję akcji . Wcześniej na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Moniki Kogut dzieci z klas V i VII przygotowały żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci. Z okazji w/w wydarzenia pojawiły się w szkole tablice tematyczne,  w sali historycznej i na korytarzu. Na lekcjach historii przybliżona zostanie także tematyka zagłady Żydów.

                  Dzisiaj rano młodzież będzie rozdawać papierowe kwiaty dyrekcji, pracownikom i społeczności szkolnej  oraz rodzicom,  głęboko wierząc w to, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu.

                  Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i  udział w akcji Żonkile. W rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokażmy, że łączy nas pamięć.

      • Powiatowy Konkurs Biblijny- XXI edycja

      • "Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam".(1 J 4, 16)

        20 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, gościła 30 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wołomińskiego. Hasło XXI edycji „BÓG JESTMIŁOŚCIĄ. Pisma Janowe” przybliżyło młodzieży działalność ewangelizacyjną św. Jana- umiłowanego ucznia Jezusa. Konkurs po raz kolejny otrzymał rangę Konkursu Kuratoryjnego a zwycięzcy zdobyli punkty do szkół średnich.  Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko- Praskiej ks. Mariusza Czyżewskiego sprawnie sprawdzała testy, aby tego dnia ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. W rywalizacji indywidualnej  zwyciężyła młodzież ze szkół podstawowych z Wszeborów, Radzymina i Starych Załubic. Jesteśmy dumni, gdyż w rywalizacji indywidualnej  drugie miejsce zajął Piotr Kornacki, nasz parafianin. Gratulujemy.

        Nagrody w formie  sprzętu sportowego i akcesoriów elektronicznych, ufundowało Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Nagrody w rywalizacji zespołowej ufundował Burmistrz Radzymina oraz Proboszcz Kolegiaty Radzymińskiej a pamiątkowe puchary Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody odebrały szkoły ze Starych Załubic, Wszeborów i Radzymina.

        Nagrody w rywalizacji zespołowej ufundowane przez Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego oraz proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego ks. Stanisława Popisa, odebrały szkoły ze Starych Załubic, Wszeborów i Radzymina. Były to: urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero) i laminatory do dokumentów przydatne w szkole. Reprezentanci zwycięskich szkół odebrali również pamiątkowe puchary, które ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Dzięki mieszkankom naszego miasta p. Agacie Żmijewskiej i p. Małgorzacie Roguskiej na wszystkich gości i uczestników czekał słodki poczęstunek. Na młodzież przybyłą z różnych zakątków powiatu czekały również kanapki i herbata.

        Na uroczyste zakończenie tej edycji przybył ks. Bp. Romuald Kamiński, gratulował finalistom szerokiej wiedzy biblijnej a katechetom podziękował za trud związany z przygotowaniem młodzieży. Zwrócił uwagę na hasło konkursu, które jest streszczeniem nauki św. Jana. Na zakończenie pobłogosławił uczestników i gości.

        Wszyscy finaliści oraz katecheci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki.

        S. Paula Nikiel, koordynator konkursu, podziękowała wszystkim finalistom oraz katechetom,  pogratulowała osiągnięć i zaprosiła na kolejną edycję za rok. Podkreśliła, że udział w konkursie biblijnym jest świadectwem wiary, odwagi i wytrwałości ale też świadectwem o swojej szkole i rodzinie. Wszyscy finaliści oraz katecheci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki.

        Dziękujemy wszystkim finalistom oraz katechetom z terenu naszej gminy za trud i gratulujemy osiągnięć. Burmistrzowi Radzymina, Biskupowi Diecezji Warszawsko- Praskiej, Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty oraz Proboszczowi Parafii Przemienienia Pańskiego za  objęcie patronatem i  finansowe wsparcie w realizacji przedsięwzięcia.

        s. Paula Nikiel

      • XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego

      • 19 marca 2024 roku 126 uczniów z powiatu wołomińskiego wzięło udział w XX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K. K. Baczyńskiego organizowanego przez Zespół Szkół imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu. Prowadzący spotkanie podkreślali, że w ciągu tych dwudziestu lat nigdy nie zdarzyło się, aby tak wielu młodych ludzi przystąpiło do zmagań konkursowych, liczba zgłoszeń przerosła wszelkie oczekiwania, a poziom konkursu był baaaardzo wyyyysoki i wyrównany. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie z naszej szkoły ( klasy 7-8) we wszystkich czterech kategoriach (recytacja, poezja śpiewana, wizje plastyczne, życie i twórczość K.K. Baczyńskiego) zostali nagrodzeni, oprócz poszczególnych miejsc (od 1. do 3.) w każdej kategorii jury przyznało wyróżnienie:

        🏆1. miejsce Lidia Grabowska - życie i twórczość K.K. Baczyńskiego

        🏆wyróżnienie Mikołaj Świętoń- życie i twórczość K.K. Baczyńskiego

        🏆wyróżnienie Iga Jusińska - poezja śpiewana

        🏆wyróżnienie Aleksandra Saturska - wyróżnienie

        🏆wyróżnienie Sylwia Falkowska- wizje plastyczne

        Wśród wielu wzruszających słów wypowiedzianych przez władze powiatowe i organizatorów w kierunku niezwykle utalentowanej młodzieży, szczególnie wzruszające były te, że młodzież poprzez swoje zaangażowanie i wrażliwość niesie Polskę w ramionach. To właśnie jest współczesny patriotyzm. Za te niezwykle doznania bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy poprzez swój wysiłek podjęli się złożenia hołdu K.K. Baczyńskiemu, poecie, który w chwili śmierci miał tylko 23 lata.

        • SESJA FOTOGRAFICZNA 

    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 10.05.2024