• Promocja zdrowia

• od poniedziałku do piątku 9:00 – 15:00

pielęgniarka szkolna – p. Izabella Masłowska

Profilaktyczną opiekę zdrowotną pielęgniarki w szkole zapewnia:

Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej                                                                      ul. Konstytucji 3 Maja 17        05-250 Radzymin

Celem profilaktycznej opieki zdrowotnej w placówkach oświatowych jest zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju biopsychofizycznego i społecznego dzieci i młodzieży. Świadczenia takie są realizowane w oparciu o kompetencje pielęgniarki środowiskowej nauczania i wychowania zwaną pielęgniarką szkolną.

Każdy uczeń ma zapewnioną  bezpłatną opiekę zdrowotną pielęgniarki w szkole.

Podstawa  prawna: Ustawa z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019r. poz. 1078)