• Od 13 lutego ruszamy z bezpłatnymi warsztatami fotografii. Wiadomość prosimy wysyłać przez dziennik elektroniczny Librus do sekretariatu. ZAPRASZAMY chętne dzieci do zapisu.
    • Szanowni Użytkownicy,

      Chcielibyśmy Was poinformować, że nasza strona szkoły jest obecnie w trakcie przebudowy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, jakie mogą wystąpić podczas tego procesu. Dokładamy wszelkich starań, aby prace przebiegały sprawnie.

      Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie.
          • Dzień Słonecznika Partyzanckiego

            Zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników, który obchodzimy 1 maja! 🌻🌿 Z tej okazji nasze świetliczaki posiali słoneczniki na skalniaku przed naszą szkołą. 🌻🏫 Efekt sadzenia widoczny będzie w lecie, kiedy to pojawią się duże, żółte kwiaty. Czekamy z niecierpliwością!

          • Loteria Fantowa

            Wspólna inicjatywa Młodzieży, Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły. Zapraszamy do udziału w zbiórce gadżetów na loterię. Mobilizujemy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę akcję. Wszystko zaczęło się od jednej z uczennic z klasy 8a i jej rodziców. Podróż do Kenii zainspirowała chęć niesienia pomocy innym. Rada Rodziców chwyciła temat bardzo szybko. LUBIMY WYZWANIA I CHCEMY POMÓC - taka była reakcja. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w LOTERII dla Afryki na rozbudowę szkoły ZONE ACADEMY, która odbędzie się 29.05.24 w dniu sportu w naszej szkole. Każdy los wygrywa. Nagroda główna to hulajnoga Zbieramy fanty na loterię i przynosimy do świetlicy. W razie pytań Samorząd Uczniowski chętnie odpowie Prosimy o wsparcie Rodziców, a razem damy radę. Prosimy o dostarczanie na loterię wyłącznie nowe przedmioty.

          • Wycieczka do Torunia

            Klasy 3c i 3d wybrały się na wycieczkę do Torunia. Odwiedziliśmy Stare Miasto, uczestniczyliśmy w warsztatach piernikowych w Muzeum Żywego Piernika, obejrzeliśmy seans w planetarium , był też czas na zakup pamiątek. Wycieczka mile spędzona i pełna atrakcji.

          • Dzień Ziemi

            25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie z koła biologicznego oraz klas 6b i 7b wraz z opiekunem p. Jolantą Deptułą zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie ekologiczne i prezentacje multimedialne. Udzielili w nich cennych rad związanych z troską o środowisko naturalne, ale także o nasze zdrowie. Dbajmy zatem o Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

            Brąz dla dziewcząt SP2 Radzymin (kategoria MŁODZIEŻ) podczas 1/2 Mistrzostw Wojewódzkich. 25 kwietnia w Zielonce odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Na zawody przybyli przedstawiciele pięciu powiatów. Powiat Wołomiński reprezentowały drużyny : SP2 Zielonka i SP2 Radzymin, Powiat Piaseczyński- SP4 Piaseczno, Powiat Legionowski-SP Izabelin, Powiat Otwocki- SP Sobienie Jeziorna, Powiat Nowodworski- SP Nowy Dwór Mazowiecki. Nasze zawodniczki zaprezentowały bardzo dobry poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Po walce stanęły na podium zajmując 3 miejsce.

          • Sprzątamy dla Polski

            Dnia 22 kwietnia uczniowie klas 4 wzięli udział w VII edycji akcji Sprzątamy Dla Polski. Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy się zmobilizować i zorganizować inicjatywy przyjazne środowisku w trosce o los przyszłych pokoleń. Dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Radzyminie za pomoc w zorganizowaniu akcji

          • Dni Języków Obcych

            W dniach 16-18 kwietnia br., odbyły się w naszej szkole obchody Dni Języków Obcych. W pierwszym dniu obchodów uczniowie zaprezentowali piosenki obcojęzyczne na koncercie muzycznym. W kolejnym dniu uczniowie klas z innowacją, na dużej przerwie zaprezentowali kraje: Włochy, Hiszpanię, Francję, Japonię i Madagaskar, Anglię, Szkocję, Szwajcarię, Austrię , Niemcy oraz Armenię. Można było poznać ciekawostki dotyczące danego kraju, symbole oraz zobaczyć pamiątki. Następnie na małej sali gimnastycznej kontynuowaliśmy spotkanie odpowiadając na pytania konkursowe, układając memory, puzzle, origami. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wielkie zaangażowanie i podziwiamy Waszą kreatywność. Kolejną niespodzianką tego dnia była wizyta gości z Meksyku i Australii, którzy w swoich językach: hiszpańskim i angielskim zaprezentowali porządną garść informacji o swoich krajach. Również na stolikach zapr

          • Finał III Konkursu Biologicznego ŚWISTAK

            W dniu 18 kwietnia Piotr Kornacki 7c i Mikoła ŚWIĘTOŃ 7a wzięli udział w Finale III Konkursu Biologicznego ŚWISTAK dla uczniów szkół mazowieckich, który odbył się w Warszawie. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Szkolnym opiekunem była p. Jolanta Deptuła. Zadaniem finałowym było przeprowadzenie doświadczenia biologicznego lub obserwacji zgodnie z metodą naukową i przedstawienie wyników swojej pracy przed komisją konkursową. Piotrek badał wpływ nawózu azotowego na wzrost i rozwój fasoli, a Mikołaj wpływ octu na wzrost i rozwój owsa. Chłopcy wykazali się nie tylko wiedzą i umiejętnościami biologicznym, ale też umiejętnością wykonania prezentacji multimedialnej. WYNIKI CAŁEGO KONKURSU BĘDĄ OGŁOSZONE WKRÓTCE.A TYMCZASEM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NAUKOWYCH.

          • Podsumowanie konkursu KAPELUSZ IRLANDZKIEGO SKRZATA

            W marcu został przeprowadzony konkurs, do którego przystąpiło 18 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Poniżej wyniki konkursu: I miejsce: Maciej Żmuda kl. 5c II miejsce: Krzysztof Sulejewski kl. 6b III miejsce: Gromala Antek kl. 4a Wszyscy uczestnicy otrzymali pochwały. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki. Prezentacja kapeluszy nastąpiła w środę podczas wieczorku z okazji Dnia Języków Obcych. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Serdecznie Gratulujemy!

          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

            19 kwietnia przypada 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Był on pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

            Uczniowie z klasy VII c wraz z nauczycielką historii p. Izabelą Fronczak włączają się w dwunastą edycję akcji . Wcześniej na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Moniki Kogut dzieci z klas V i VII przygotowały żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci. Z okazji w/w wydarzenia pojawiły się w szkole tablice tematyczne, w sali historycznej i na korytarzu. Na lekcjach historii przybliżona zostanie także tematyka zagłady Żydów.

          • Dzień Wiosennej Kanapki

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym Dniu Wiosennej Kanapki, gdzie promowaliśmy zdrowe, warzywne i kolorowe kanapki. Chcielibyśmy również wyrazić ogromną wdzięczność dla Państwa Natalii i Tomasza Fijałkowskich za ich bezinteresowną pomoc podczas tego wydarzenia.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Konkurs Plastyczny w naszej szkole!

            Dziś, z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym konkursie plastycznym! To niezwykła okazja, aby wyrazić swoją kreatywność i wsparcie dla wszystkich osób z Zespołem Downa, promując jednocześnie szacunek, akceptację i włączenie społeczne. Nasze małe artystyczne dusze przepełnione były entuzjazmem i pozytywną energią podczas tworzenia swoich wyjątkowych dzieł sztuki. Ich prace są prawdziwym hołdem dla różnorodności, indywidualności i piękna, które każda osoba z Zespołem Downa wnosi do naszego świata. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i talent artystyczny! Wasze prace są nie tylko wyrazem piękna, ale również inspiracją dla nas wszystkich, aby celebrować różnorodność i wspierać jedność w naszej społeczności.

          • Mam talent

            21 marca uczniowie klas 4-8 wspólnie przywitali nadejście wiosny konkursem Mam talent. Mieliśmy okazję obejrzeć różnorodne talenty naszych uczniów. Śpiew, taniec, granie na instrumentach, gimnastykę. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem oraz odwagą, bo występy przed swoimi rówieśnikami wcale nie jest łatwo. W przerwie odbył się wiosenny konkurs z zagadkami. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę, kowbojk., ... To był bardzo fajny dzień. Nagrody i słodycze ufundowała rada rodziców. W konkursie mam talent zwyciężył Antek który swoją piosenką i charyzmą porwał całą publiczność do zabawy, drugie miejsce zajęła Zuzia która oczarowała jury piosenką Mamo tyś płakała, trzecie miejsce zdobyła Gabrysia ślicznie grając na pianinie. Myślę, że konkurs Mam talent na stałe zagości w tradycji naszej szkoły.

          • Dzień żaby

            🐸🌿 Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Żaby! 🌿🐸

            To był wyjątkowy dzień, pełen zielonego koloru i zabawy! Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w różnych odcieniach zieleni. Atmosfera była pełna energii i uśmiechów!

          • XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego

            19 marca 2024 roku 126 uczniów z powiatu wołomińskiego wzięło udział w XX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K. K. Baczyńskiego organizowanego przez Zespół Szkół imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu. Prowadzący spotkanie podkreślali, że w ciągu tych dwudziestu lat nigdy nie zdarzyło się, aby tak wielu młodych ludzi przystąpiło do zmagań konkursowych, liczba zgłoszeń przerosła wszelkie oczekiwania, a poziom konkursu był baaaardzo wyyyysoki i wyrównany. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie z naszej szkoły ( klasy 7-8) we wszystkich czterech kategoriach (recytacja, poezja śpiewana, wizje plastyczne, życie i twórczość K.K. Baczyńskiego) zostali nagrodzeni, oprócz poszczególnych miejsc (od 1. do 3.) w każdej kategorii jury przyznało wyróżnienie:

          • WIOSENNY TYDZIEŃ

            Wczoraj mieliśmy niesamowitą zabawę podczas Dnia Fryzur z Bibuły! Wasza kreatywność i pomysłowość nie zna granic! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i sprawili, że nasza szkoła była pełna kolorowych fryzur!

            Dziś kontynuowaliśmy naszą zabawę podczas Dnia Piżamy, atmosfera była magiczna! Uczniowie przybyli ubrani w swoje ulubione piżamy, gotowi na dzień pełen relaksu i zabawy. Była to doskonała okazja, aby poczuć się wygodnie i swobodnie w szkolnych murach.

          • "WIOSNA ACH TO TY! "

            W poniedziałek 18 marca dzieci z klasy 2b i 2c zaprezentowały dla klas I-III wiosenne przedstawienie pt. „Wiosna wiosenka” . Na czas inscenizacji mała sala gimnastyczna zamieniła się w łąkę, na którą zawitały motylki, pszczółka, sroczka, żabki i bociany. Nie zabrakło słoneczka oraz dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały pojawienia się Pani Wiosny. Podczas występu dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, recytowały wiersze i pokazały taniec „Kwiatów ”. Wiosna już na dobre zagościła w naszych sercach, oby jeszcze zechciała pojawić się za oknem…

          • Gminny Turniej Sportowo - Literacki "Polscy Olimpijczycy"

            12 marca w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Sportowo - Literacki "Polscy Olimpijczycy" zorganizowany pod patronatem Burmistrza Radzymina. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z sześciu szkół z terenu gminy Radzymin. Naszą szkołę dumnie reprezentowały uczennice klasy 6s - Paulina K., Zuzanna N. oraz Natalia S. Młodzież zmierzyła się zadaniami związanymi z polskimi olimpijczykami oraz z wierszami Kazimierza Wierzyńskiego zawartymi w tomie "Laur Olimpijski". Wymagały one naprawdę dużej wiedzy, współpracy oraz kreatywności uczestników. Zawodnicy zostali zapoznani także z prezentacją dotyczącą zdrowego stylu życia, a w dołączone do niej ćwiczenia włączyli sie nawet członkowie jury. Po emocjonujących zmaganiach i finałowej dogrywce wyniki turnieju prezentują się następująco: SP nr 1 w Słupnie SP w Ciemnem SP nr 2 w Radzyminie Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnego przygotowania

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            1 marca 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W przedsięwzięcie zaangażowało się wiele osób. Za jakość prezentacji odpowiadała pani Ola Starszak, a za jakość merytoryczną pani Justyna Zielska. Jednak największy wysiłek spoczywał na uczniach. O żołnierzach wyklętych i dniu ich pamięci mówił Michał Zdunek z 8b. Sylwetki wybranych bohaterów podziemia antykomunistycznego przedstawili: Hanna Sebastianiuk i Mateusz Przywoźny z 8a, Antoni Janiec, Aleksander Matysiak i Marcel Wojnarowski z 8b oraz Alicja Lewandowska z 8c. Obsługą techniczną zajęli się Ola Saturska i Igor Osiak z 7a. Wszyscy prezentujący otrzymali kubki z grafiką związaną z bohaterami dnia, którą opracowały : Sofiya Kaniushok z 6a i Yauheniya Sakavets z 6c.Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

          • Wyniki konkursu Pióro Norwida

            22 lutego 2024 roku uczestnicy wieczorku poetyckiego: kierownik Biura Oświaty Krzysztof Czuba, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Solarz, nauczyciele, rodzice i uczniowie byli świadkami rozstrzygnięcia konkursu poetyckiego, polegającego na napisaniu wiersza, zainspirowanego życiem i twórczością Cypriana Norwida. Profesor dr hab. Wiesław Rzońca i poeta, filozof, dr hab. Karol Samsel, goście reprezentujący Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także Pani Monika Sawicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, wręczyli nagrody zwycięzcom. Jeszcze raz gratulujemy uczniom i z radością przedstawiamy wygranych:

          • Wycieczka klas 7a i 7b

            Dnia 29.02.2024 uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunami panią Dorotą Wagner, panią Katarzyną Piasecką oraz panią Lidią Banasiak odwiedzili siedzibę Polskiego radia oraz teatr Capitol w Warszawie. W siedzibie Polskiego Radia uczniowie zobaczyli sale, z których nadaje Polskie Radio i usłyszeli wiele ciekawostek na temat funkcjonowania rozgłośni. Kolejnym punktem wycieczki był teatr Capitol, w którym wszyscy obejrzeli sztukę pt. Friends. Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w restauracji McDonalds.

          • Wesołe kanapki

            W minionym tygodniu uczniowie na lekcjach techniki wykonywali kanapki. Niektórzy nawet "wesołe kanapki" Kreatywności nie było końca. Na koniec był posiłek tym co wcześniej przygotowali.

          • Akcja pełna miska dla zwierzaka ze schroniska

            Drodzy uczniowie, przed nami wiosenna odsłona akcji PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA. Tym razem kilkuosobowa inicjatywa wolontariacka Adoptuj Radzyminiaka potrzebuje naszej pomocy. Razem wspieramy KOTY Zbieramy karmę, w szczególności suchą; zabawki. Mile widziany żwirek dla kotów, może być bentonitowy lub zwykły pellet drewniany; drapaki, papierowe ręczniki, podkłady higieniczne. Mile widziane także stare pluszaki do zabawy dla szczeniąt i karma dla psów. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. Nasze dary przynosimy: klasy 1-3 do sali nr 4 i 7 (korytarz edukacji wczesnoszkolnej) klasy 4-8 do Pani Olgi Karasek opiekunowie akcji - Marta Szczęsna, Ewa Piwko, Jolanta Kot (klasy I-III) i Olga Karasek (klasy IV-VIII)

          • Wernisaż

            Dzisiaj uczniowie klas VII c i VI b pod opieką pań: Doroty Wagner, Katarzyny Czuby i Izabeli Fronczak udali się na wernisaż wystawy pokonkursowej. Ekspozycja prac dotyczących projektu graficznego upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 roku została zaprezentowana w nowym obiekcie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie.

      • Czym jest DBI?

        Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

        Obchody DBI z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, angażując we wspólne działania uczniów, nauczycieli, rodziców, lokalne społeczności, pedagogów i edukatorów. W 2023 roku zorganizowano aż 4675 lokalnych inicjatyw, a wszystkie działania związane z DBI objęły blisko trzy miliony osób! 

        W 2023 roku organizatorzy przygotowali 19 webinarów, w których udział wzięło 4 300 przedstawicieli placówek oświatowych, 32 lekcje online i 10 spektakli dla dzieci, w których uczestniczyło aż 276 000 uczniów!

        Zbliża się kolejna, 20. edycja DBI i setki bezpłatnych wydarzeń. Zarejestruj się na nie już dziś.

        DBI 2024 

        Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca br. Wśród nich są m.in.:

        • webinary dla nauczycieli, które przybliżą im najnowsze kierunki profilaktyki zagrożeń online. Wszystkie webinary są bezpłatne, a ich celem jest prezentacja konkretnych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci. Harmonogram i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html 
           
        • lekcje online, do których szkoły mogą zgłaszać zainteresowane klasy. Lekcje są bezpłatne i organizowane prawie codziennie od 7 lutego aż do końca marca. Harmonogram i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/lekcjeonline.html 
           
        • materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które można pobrać ze strony: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html 

        Na stornach wydarzenia znajdziesz informacje o wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach DBI: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html

        Zgłoś inicjatywę

        Świętuj Dzień Bezpiecznego Internetu poprzez organizację lokalnej inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa internautów. Jak to zrobić? Wejdź na stronę dbi.pl i zgłoś pomysł, który planujesz zorganizować w swojej przestrzeni np. w szkole, bibliotece, na uczelni czy w miejscu pracy. Mogą to być spotkania, webinary, konkursy, kampanie informacyjne czy warsztaty. 
        Wystarczy zarejestrować swoją inicjatywę za pomocą elektronicznego formularza.

        Konferencja DBI

        Podobnie jak w poprzednich latach, w ramach obchodów DBI odbędzie się konferencja skierowana do przedstawicieli oświaty, profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz mediów. Specjaliści uczestniczący w konferencji przedstawią wyniki badań oraz podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat wyzwań związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie.

        Gala DBI 2024, odbędzie się 6 lutego – uczestniczyć w niej można zarówno stacjonarnie (Warszawa), jak i online. 

        Aby wziąć udział w Gali DBI na żywo w Teatrze Palladium, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: rejestracja na wydarzenie 

        Udział w wydarzeniu online nie wymaga rejestracji.

        Transmisja online będzie dostępna na stronie dbi.pl oraz facebook.com/bezpiecznyinternet 

        Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są w programie DBI 2024

        Zapraszamy do udziału w obchodach DBI – twórzmy bezpieczny Internet każdego dnia!

      • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Bezpiecznie na Drodze"

      • Z przyjemnością informujemy, że nasze świetliczaki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Bezpiecznie na Drodze". Projekt ten miał na celu edukację dzieci w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie odpowiedzialnego i świadomego zachowania w ruchu ulicznym.

      • 32. Finał - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • 32 Finał WOŚP zagrał 28 stycznia 2024 roku. Mottem akcji było " Tu wszystko gra OK" . Cel akcji to " Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" Nasi wolontariusze również włączyli się do akcji. ❤️

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024